Hüseyin Nuri Çomu

Sunar Topluluğu Şeref Başkanı

1965 doğumlu, Sunar Topluluğu Şeref Başkanı Hüseyin  Nuri Çomu, yüksek tahsilini Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Adana’ya dönen Çomu, bölgede dedelerinin başlattığı ve babasının liderlik ettiği sanayi, ticaret ve çiftçilik alanındaki çalışmaları 30 yılı aşkın süredir başarıyla devam ettirmektedir.

Yoğun iş temposuna rağmen Türkiye’nin önde gelen derneklerinde de yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. Bu dernekler;  MÜSİAD– BYSD – YABİTED – AKİB – OAİB –ENVER – NÜD’dür.

2013-2016 yıllarında ADASO Meclis Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2015 yılında Güney ve Güney Doğu Yağ Sanayicileri Derneği GÜNYAĞDER tarafından Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

Çomu ayrıca, 2017 yılında İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mustafa Nuri Çomu

Sunar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı

Sunar Topluluğu’nun üçüncü kuşak temsilcilerinden Mustafa Nuri Çomu, 1995, İstanbul doğumludur. Lisans tahsilini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan Çomu, Harvard Üniversitesindeki eğitimi esnasında, CBOT (Chicago Board of Trade) gibi uluslararası kuruluşlardaki eğitimleri ile sektöre dair deneyim kazanmıştır.

Uluslararası danışmanlık şirketlerinde marka yönetimi, bilgi sistemleri, tedarik zinciri, kurumsal yönetim ve yönetişim projelerinde danışmanlık görevlerinden sonra 2019 yılında Sunar Topluluğu’nda Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak göreve başlamış ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Şirketler Topluluğu’na 2020 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.

Nuri Çomu Vakfı Mütevelli Heyeti’nde yer almasının yanı sıra, Genç MÜSİAD, BUMED, GÜNYAĞDER, PAGDER, PAGEV ve İlim Yayma Cemiyeti üyesi olan Mustafa Nuri Çomu; piyano tenis, snowboard ve kış sporları gibi hobi ve aktiviteler ile sosyal hayatta da aktif bir biçimde yer almaktadır. 

Mustafa Nuri Çomu, ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mustafa TOPAL

Sunar Un ve Yem Genel Müdür

1974 Tarsus doğumludur. Tahsilini Ege Üniversitesi, Gıda Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1999 yılında başlamış olup, çeşitli firmalarda yöneticilik deneyiminden sonra 2003 yılından itibaren Sunar Topluluğu bünyesinde yer alan Sunar Un ve Yem’de Un Üretim Müdürü olarak görev yapmaya başlamıştır. Yaklaşık olarak 10 yıl bu görevi icra ettikten sonra, 2014 yılında Genel Müdürlük görevine atanmıştır ve halen bu görevini sürdürmektedir.

Sektörün önemli sivil toplum kuruluşları olan; Çukurova Un Sanayicileri Derneği, Türkiye Yem Sanayicileri Derneği ve Akdeniz İhracatçılar Birliği gibi STK’larda şirket temsilcisi ve Osmaniye Ticaret Borsasında Meclis Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Topal, evli ve 2 çocuk babasıdır..